NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czPočet zobrazených článků: 50 (z celkem 133 nalezených)

|0-50|50-100|100-133|

Dysplazie kyčelního kloubu a plavání aneb Grifův (životní) příběh
(Pavel Bradáč, Péče o psa, 15.05.2008)
Grifovi je dnes skoro sedm let, a navzdory předpovědím chodí. A velkou zásluhu na tom má plavání. Podívejte se na rentgeny a přečtěte si jak se nám to podařilo. Tímto článkem bych také chtěl dát trochu naděje těm, kteří mají štěně či psa, který přestal chodit a má dysplazii kyčlí.

Arturovy příhody 10.
jak jsme byli v televizi

(Pavel Bradáč, Arturovy příhody, 26.04.2008)
Jednou jsme se dostali do vysílání televize bez vlastních zásluh. A stalo se to takto:

Vychytávky pro fundláckou domácnost 3.
slinty a nečistoty

(Pavel Bradáč, Vychytávky, 10.03.2008)
Novofundlandský pes je v podstatě velmi čistotný, velmi rychle se naučí dělat potřebu mimo obytný prostor. Jinou věcí ale jsou slinty a nečistoty, přinášené na srsti a tlapkách. Přečtěte si asi nejdelší článek na tomto webu, který nakonec není jen o slintech, ale i o plno jiných vychytávkách.

Péče o Novofundlandského psa - uši
(Pavel Bradáč, Články, 09.03.2008)
Péče o uši novofundlanďana je celkem jednoduchá, přesto si zaslouží samostatný článek.

Arturovy příhody 9.
pes nebo přežvýkavec

(Pavel Bradáč, Arturovy příhody, 27.02.2008)
Jsou situace, kdy vás dokáže pes překvapit svým chováním. A Artur mne jednou překvapil opravdu hodně.

Vychytávky pro fundláckou domácnost 2.
psí průchody aby teplo neutíkalo

(Pavel Bradáč, Vychytávky, 25.02.2008)
V poradně bylo několik dotazů na NF o teplotě, kterou fundláci preferují. Jak jsem slíbil, popíšu některé možnosti, jak mít zároveň fundláka doma i na zahradě a při tom netrpět doma zimou.

Slavní novofundlandští psi 10.
Další pes slavného majitele

(Pavel Bradáč, Slavní NF, 20.02.2008)
Eva R. poslala dalšího slavného majitele novofundlanďana, podrobnou informaci si o něm vyžádala z České televize a ta dnes opravdu přišla.

Vychytávky pro fundláckou domácnost
(Pavel Bradáč, Vychytávky, 16.02.2008)
Začínáme nový seriál o pomůckách, řešeních, nápadech a vynálezech pro soužití s novofundlandským psem či psy. Tento seriál začínám na základě kladných ohlasů na předchozí články o péči o psa. Pokud máte nějaký nápad, neváhejte a podělte se.

Arturovy příhody 8. - útěkáři
(Pavel Bradáč, Články, 14.02.2008)
Problém s útěky v Poradně mne navedl na jednu velmi veselou příhodu, o které jsem se bohužel dozvěděl, až když skončila. Ale i přes to dokáže mi dokáže vyvolat úsměv i po letech.

Arnieho poděkování
(Pavel Bradáč, Články, 14.02.2008)
Arnie děkuje celému týmu, který mu pomohl získat v neděli CAJC. Katce Šč., Lence Řezníkové a Evě za česání a stříhání, Tomáši Kol. za za pomoc, Lucce Kolátorové za česání, foukání a zejména za perfektní vystavení. Všem ostatním za podporu a fandění.

Moje zážitky si můžete přečíst a pár fotek najdete tady >>>

Astrid se Sindy mají doma nové štěně
(Pavel Bradáč, Mix, 28.01.2008)
Jmenuje se Lamira a po rozkliknutí se můžete podívat na několik fotek.

Péče o psa - zejména Novofundlandského
(Pavel Bradáč, Péče o psa, 24.01.2008)
Tento článek je určen zejména pro ty, kteří si chtějí pořídit fundláka a zejména pro to, aby si udělali představu, co je čeká, ale možná i zkušení majitelé zde najdou něco nového. Kolem velkých psů je několik mýtů, které bych chtěl vysvětlit. Samozřejmě platí obdobně pro jiná podobná plemena.

Arturovy příhody 7. - odložení
(Pavel Bradáč, Arturovy příhody, 14.01.2008)
Když jsem psal minulou příhodu, vzpomněl jsem si, že jednou jsem se spolehl na odložení a pak jen taktak řešil situaci.

Pitbull v hejnu kuřat
(Pavel Bradáč, Mix, 13.01.2008)
Přišerné videozáběry bojového psa v hejnu mladých kuřat.
Klikněte zde pro spuštění videa >>.

Pozvánka na plavání se psem v moři
(Pavel Bradáč, Články, 12.01.2008)
Už pátým rokem Vás zvou pořadatelé z Klubu pracovní a zábavné kynologie na výcvikový a zábavný psí tábor do Chorvatska. Letos budou tábory dvoutýdenní v termínech 24. května až 7. června a 6. až 20. září. Vždy první týden je výcvik vodní záchrany podle IRO a druhý týden je zábavný a odpočinkový. Můžete samozřejmě jet jen na jeden týden. Podrobnosti a přihlášku najdete ZDE >>

Arturovy příhody 6. - třetí rozměr
(Pavel Bradáč, Arturovy příhody, 12.01.2008)
Včera v diskuzi jsem slyšel zajímavý názor, že psi, kteří pozorují ptáky při letu, jsou schopni přemýšlet trojrozměrně. Příhoda, kterou vám chci vyprávět, se toho dotýká sice pouze okrajově, ale o to je zajímavější.

Češeme novofundlanďana - tipy a triky
(Pavel Bradáč, Péče o psa, 09.01.2008)
Podle kladných reakcí na minulý článek jsem usoudil, že si zaslouží doplnění o pár rad při česání; novofundlandská i landseří srst se občas celkem složitě udržuje v pořádku.

Arturovy příhody 5. - lodní pes
(Pavel Bradáč, Arturovy příhody, 09.01.2008)
Kdo byl se mnou párkrát plavat ví, že když cvičíme se psy na lodi, vždy se snažim psy naučit princip že loď je vlastně ostrov v moři (či rybníce) a že poskytuje určitou jistotu. Mnohokrát jsem vysvětloval, proč trvám na některých zásadách při výcviku s lodí a chci napsat dvě podobné Arturovy příhody, které mne k tomu vedou.

Koupeme novofundlanďana - pár tipů a triků
(Pavel Bradáč, Péče o psa, 15.12.2007)
Vykoupat/vysprchovat psa vypadá jako jednoduchá záležitost. Ale jen do té chvíle, kdy s tím začneme. Proto jsem se dnes po vyšamponování a vykoupání Arieho a Grifa rozhodl napsat pár triků, které používám.

Sekty a jejich nebezpečí
(Pavel Bradáč, Mix, 10.12.2007)

Tento článek o sektách je na první pohled mimo témata, o kterých tady obvykle píšeme. Využijte představivost a zkuste se trochu zamyslet - nemáte pocit, že takovou organizaci znáte, že vám to něco připomíná?


Arturovy příhody 4. - simulant
(Pavel Bradáč, Arturovy příhody, 30.11.2007)
Nejznámější případy, kdy se psi naučili simulovat nemoc, jsou občas slyšet. Kulhání se vyskytuje nejčastěji - a když pes začne kulhat na druhou nohu, tak se přijde na to, že o nic nejde a že se jen naučil, že pokud bude kulhat, tak bude dostávat pohlazení a pamlsky. Příhoda, o které chci napsat byla úplně jiná.

Bojoví psi zardousili krokodýla - pro silné nervy
(Pavel Bradáč, Mix, 28.09.2007)
Neuvěřitelné foto, které bylo pořízeno pro časopis "Nature".
Na Floridě zardousili a rozsápali 3 psi bojového plemene volně žijícího krokodýla! (Tento obraz vznikl díky nasazení života fotografa)

Arturovy příhody 3. - fundlácká paměť
(Pavel Bradáč, Arturovy příhody, 17.09.2007)
Fundláci si pamatují celý život, pokud to páneček nepokazí.

Arturovy příhody 2. - jeden pes přebývá
(Pavel Bradáč, Arturovy příhody, 07.09.2007)
Někdy zažijete překvapení ani nevíte jak.

Arturovy příhody 1 - poprvé
(Pavel Bradáč, Arturovy příhody, 26.08.2007)
Artur - oficiálně Ales Amidu CS - měl svou přezdívku podle spisovatele Arthura Haileyho. Když ta malá koule jela s námi domů, a my jsme přemýšleli jak mu budeme říkat, protože Ales se moc nelíbílo nikomu, tak to právě hlásili v rádiu: přijel slavný spisovatel a bude mít autogramiádu.

Pokračujeme - o těchto stránkách
(Pavel Bradáč, Mix, 15.08.2007)

Už nějakou dobu přemýšlím, že oživím tyto stránky o novofundlandských psech a začnu zase občas psát na tyto stránky. Díky situaci s kluby se mi moc nechtělo pokračovat, ale například minulou zimu jsem si užíval psaní seriálu o slavných novofundladských psech a trochu mi to chybí. Pokud se chcete přidat a pomáhat s nezávislými stránkami o fundlácích, landserech a dalších, neváhejte a napište mi na pavel.bradac@email.cz

, uveřejním cokoli psaného česky či slovensky, dotýkajícího se našeho plemene či souvisejících plemenech (Labrador je od Newfoundlandu nedaleko). Poradny, zejména výchovná, mají taky celkem úspěch a pokud najdu chvilku, udělám i nový vzhled.


Na Sněžku s medvědem
(Pavel Bradáč, O akcích, 08.01.2007)
Výlet na Sněžku byl dalším z mých hurá výletů, ale takové jsou nejlepší. Tenkrát jsem ještě nebyla otrokem pracovního procesu a venku bylo krásně. Petr byl na montáži a já vymýšlela co dělat. Uklízela jsem auto a přišla mi do ruky automapa. Začala jsem listovat a přemýšlet, kam by se dalo vyrazit. Hřensko? Hmm, to by jsme mohli, ale na jeden den je to přeci jen daleko. A pak to najednou udělalo cvak. Vždyť jsem nikdy nebyla na Sněžce. Není to moc daleko a kdy se tam zase podívám? Bylo rozhodnuto.

Ondřejská pouť v Hukvaldech
(Pavel Bradáč, O akcích, 10.12.2006)
Podívejte se na krátkou zprávičku a krásné fotografie z výletu.

Slaná voda nejen se salašníky
(Pavel Bradáč, O akcích, 26.11.2006)

…článek věnovaný všem, kteří i v dnešním listopadovém studeném počasí cítí na rtech slanou chuť moře a v zubech mají uvíznutý nějaký ten psí chlup…


Branžež - opravdu (český) ráj!
(různí, Články, 22.11.2006)

Tento vodní víkend byl neplánovaný, vznikl v Mexicu, kde byli všichni nadšení a stále ještě neutahaní, tak slovo dalo slovo a řekli jsme si - proč ne!


Jak jsem šla první dogtrekking s fundlákem
(různí, O akcích, 08.11.2006)

Na úvod bych měla přiblížit co vlastně dogtrekking je. Pravidla říkají, že je to extrémní vytrvalostní kynologický sport, při které pes a člověk překonávají mimořádné vzdálenosti v časovém limitu. Dále je v pravidlech krásná věta: Dog-trekking je kynologickým outdoorovým sportem, který vede účastníky k samostatnému rozvíjení fyzických a mentálních (např. orientačních) schopností. Rozvíjí souhru a vzájemné pochopení člověka a psa. Důležité je, že pes musí jít celou dobu na vodítku, nesmí běhat na volno ani krátkodobě. Trasy bývají dlouhé okolo 100km, minimální vzdálenost oficiálního závodu musí být 80km. Pravidla také předepisují povinnou zátěž.


Výstavní terminologie
(Pavel Bradáč, Vystavujeme, 17.10.2006)
Reaguji na dotazy týkající se výstavní terminologie: jaké jsou třídy, jaký je rozdíl mezi takovou a takovou výstavou... a přináším komplexní popis specíálních výstavních slov a termínů.

Jak bylo v Chorvatsku
(Pavel Bradáč, O akcích, 22.09.2006)

Pohled Evy Rašovské na letošní vodní cvičení v Chorvatsku


Krátká rekapitulace dovolené.
(různí, O akcích, 17.09.2006)

Nazdar všichni co byli u vody! Tak máme zase rok o čem přemýšlet do další dovolené.


Cestujeme se psem po Evropě a po světě
(Pavel Bradáč, Cestujeme, 10.08.2006)

Cestování se psem má svoje specifika. Pro ty, kteří mají méně zkušeností a možná i pro ostatní nebude na škodu se dozvědět, na co při cestování nezapomenout. Také legislativa se změnila a článek obsahuje nejnovější informace.
Stejná pravidla platí i pro kočky a fretky.


Test - znáte plemeno novofundlandský pes
(Pavel Bradáč, Články, 04.08.2006)
Zábavný test zaměřený na znalost novofundlandského psa.

Montyho zkušenosti s cestováním.
(Pavel Bradáč, Cestujeme, 02.08.2006)

V červnu jsme podnikli jednu z nejdelších cest s Montym k pobřeží Atlantického oceánu ve Francii, kde jsme měli zajištěné ubytování v kempu Les Huttes na ostrově Oleron v jihozápadní Francii (u přístavu Rochefort).


Jste opravdovým pejskařem?
(Pavel Bradáč, Mix, 30.07.2006)
Udělejte si další testík

Může být z appenzella vodní záchranář?
(Pavel Bradáč, O akcích, 23.07.2006)

“…..pojeď s námi o víkendu s novofoundlanďanama na vodní záchranářský výcvik”, řekla mi Alice. Alice má devítiměsíční fenečku bernského salašnického psa Fionu Queen Elsa, která jednou bude mít skoro takovou velikost a sílu jako novofoundland, ale appenzell? To je příliš malý pes aby něco takového dokázal - běželo mi hlavou. No co, alespoň si zaplave. A tak jsme jeli.


Dalšího psa domů?
(různí, Mix, 12.07.2006)
Udělejte si krátký testík, zda můžete mít dalšího psa.

Myrphyho psí zákony
(různí, Mix, 12.07.2006)
Pár zákonů, kterými se řídí psí i náš svět - nebo ne?

Výmarský ohař vodním záchranářem?
(různí, O akcích, 23.06.2006)

Na tento víkend nás vzali sebou naši kamarádi Kačka Š. a její Artuš. Vzhledem k tomu, že jsem majitelkou uplně jiného typu plemene, tak jsem po pravdě ani nevěděla co od víkendu očekávat.


Mexico, Mexico...
(různí, O akcích, 23.06.2006)

Z minulého vodního víkendu v Pasohlávkách, všichni odjížděli rozhodnuti, že další voda MUSÍ BÝT! Dohodli jsme se, že Hartvíkovice u Dalešické přehrady je to správné místo. Netušil však nikdo z nás, že skončíme v "Mexicu" - již po týdnu bylo jisté, že do Hartvíkovic se nevejdeme, tak co s tím?


Napsali o nás :: V Olbramkostele učili záchranáři psy jak tahat lidi z vody
(různí, O akcích, 23.06.2006)

Olbramkostel: Utáhnou člun třeba s pěti lidmi na palubě, dokáží dostat z nesnází surfaře a ve vlnách dostat lano k potápějící se lodi, která je třeba kilometr od břehu. Řeč je o vodních záchranářských psech.


Všichni jsou už v Mexiku … aneb tomu se říká pohoda
(různí, O akcích, 23.06.2006)

Minulý víkend jsme vyrazili v hojném počtu do Mexika … tedy do autokempu Mexiko v obci Olbramkostel na Znojemsku. Sjelo se tu asi 18 novofundlanďanů, landseer, výmarský ohař, leonberger, labrador a retriever (doufám, že jsem někoho nevynechala:-). Všichni měli jediný cíl - strávit příjemný víkend se svými psy (resp. páníčky) věnovaný vodnímu výcviku.


Jak se fotí foundlanďáčci
(různí, O plemeni, 06.06.2006)

Ahoj vážení fotografové tmavých objektů. Pavel Bradáč mě požádal, abych sepsal něco o tom jak fotit foundlanďáčky. Zřejmě asi má pocit, že mám přebytek energie, když mu obden posílám nový kvanta fotek Andulčinejch štěňat. Ale dobře, přes to, že jsem naprostý fotografický laik (ani nemám svůj foťák), jsem slíbil, že napíšu jak a čím fotím. Předpokládám, že nejlepší je řeči hned doložit nějakou ukázkou, takže ukázek se snažím poskytnout hojně.


Slavní novofundlandští psi 9.
Hrdinská záchrana v mlze a bouři

(Pavel Bradáč, Slavní NF, 26.05.2006)

Velké množství životů zachránil novofundlandský pes Carlo. Bylo to v jedné bouřlivé a mlhavé noci v zátoce Bonnie Bay na pobřeží Nového Skotska 27. prosince roku 1919.


Slavní novofundlandští psi 8.
Jemný Ben

(Pavel Bradáč, Slavní NF, 19.05.2006)

Tento příběh je z trochu jiného prostředí. Zatím se zde předváděli novofundlandští psi jako zachránci životů. Jemný Ben (Gentle Ben) sloužil lidem trochu jinak.


Argentinská doga a výcvik vodní záchrany
(Pavel Bradáč, O akcích, 15.05.2006)

Nedá mi to, abych se s Vámi nepodělila o zážitek, který jsem s Albou (fenka argentinské dogy) prožila o víkendu 6. - 8. května tohoto roku.


Slavní novofundlandští psi 7.
Nejvíce zachráněných životů

(Pavel Bradáč, Slavní NF, 12.05.2006)

Ostrov smrti - Isle Aux Morts - u pobřeží Newfoundlandu si svůj název vysloužil proto, že kolem jeho břehů jsou zrádné útesy, na nichž nejedna loď našla svou zkázu.


|0-50|50-100|100-133|

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES