NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czvodní výcvik

* Nový zkušební řád IPO-R

Vydáno dne 10. 11. 2005 (3616x)

Od prvního ledna 2006 bude platit nový zkušební řád pro zkoušky záchranných psů IPO-R. Nejdůležitější změnou je úprava postupu pořadí jednotlivých stupňů zkoušek.To v praxi znamená, že vodní záchranný pes již nemusí absolvovat zkoušku RH-E jako první zkoušku, ale může začít přímo odbornou zkouškou.

Druhy cviků, stejně jako jejich pořadí zůstaly beze změny, bohužel i tolik diskutovaná ovladatelnost na vzdálenost ve zkušebním řádu zůstala.

Další, méně významnou změnou je změna cvičebního schematu pro cvičení poslušnosti. Nové schema je založeno na zkouškách SchH, které cvičí i některé naše cvičáky. Chodit se budou stejné cviky ve stejném pořadí. Nové schema předvedení suché poslušnosti je zde.

Rozhodčí budou tolerovat po nějakou dobu i staré schema s tím rozdílem, že se při průchodu skupinou musí udělat osmička kolem dvou osob. Osoby nechodí, ale pohybují se na místě, což celou záležitost značně zjednodušuje.

Celkově lze změny nového zkušebního řádu hodnotit pozitivně, je jenom škoda, že v České republice nemohou žádné záchranářské zkoušky nominovat novofoundlanďana do pracovní kategorie na výstavě. "Kousací" zkoušky to umožňují.[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: Pavel Bradáč | Komentářů: 4 | Komentuj | počli informaci o článku kamarádoviVytisknout článek

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES