NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czO akcích

* Jaký byl výcvikový víkend na Radíkově

Vydáno dne 16. 03. 2006 (2800x)

První akce, kterou letos pořádal klub Foundland – Czech se odehrála na stejném místě jak poslední akce roku 2005. Paní správcová slíbila, že objedná toho sněhu o něco míň, než bylo na Silvestra a svůj slib taky splnila, neboť sněhu bylo skutečně o asi pět milimetrů méně.

Sešlo se nás 14 pejsků pěti ras a 37 páníčků a paniček. V pátek po příjezdu se všichni svorně sešli v místní restauraci kde proběhla, po vydatné večeři, prezentace o výcviku a o tom co pesany a páníčky o víkendu čekalo a neminulo. Následovala volná diskuze o tom co je u každého nového, která se protáhla až do pozdních nočních hodin.

V sobotu dopoledne začala praktická část výcviku na jediném prostoru, který nezakrývaly hluboké závěje sněhu. Jelikož  probíhaly, nezávisle na naší akci, běžecké závody někteří chlupáči se oprávněně domnívali, že se bude nacvičovat aportování běžců, vždyť se všude pohybovalo očíslovaných aportků. Aportování se nekonalo, ale neznamená to, že by výcvik nebyl zajímavý. Jednalo se o výcvik základních povelů a taky o výcvik páníčků a paniček jak povely správně zadávat, hlavně jak odměňovat a chválit. Velmi příjemné pro všechny čtyřnohé účastníky akce bylo, že za každý správně provedený povel byli odměněni piškotem a dobře provedených povelů bylo moc a moc. Po obědě jsme si ještě většinu cviků zopakovali, když tentokrát už kolem neběhalo tolik aportků.

Protože byla převážná část výcviku natáčena na video, tak se bylo večer na co koukat a nechybělo ani hodnocení chlupáčů a hlavně jejich pánečků. Někteří dokonce vydrželi diskutovat až do doby, kdy jiní účastníci akce vstávali a vítali nový den.

Nedělní dopoledne jsme strávili ve společenské místnosti a opět opakovali základní povely a taky vyrážení vpřed za piškotem. No a pak přišel oběd a po obědě asi taková ta nejhorší záležitost z celé akce a tou bylo loučení. Každé loučení je lehčí, když je na co se těšit.

Takže na příští akci zase AHOJ.

Čenda ml.

Fotografie k akci najdete ve fotogalerii


Související články:
Základy bezpečnosti pro tažné práce (28.11.2005)

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: různí | Komentářů: 2 | Komentuj | počli informaci o článku kamarádoviVytisknout článek

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES