NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czSlavní NF

* Slavní novofundlandští psi 3.
Novofundlandští psi v armádách

Vydáno dne 24. 03. 2006 (3628x)

Novofundlandští psi sloužili také v americké armádě za druhé světové války. Byli používáni například při obraně Aleutských ostrovů. Armádní technický manuál US Army z roku 1943 je popisuje jako "velký silný pes, který je díky své vodě odolné srsti vybaven do chladného a vlhkého počasí. Skvělý (excellent) tažný pes, který má také talent pro záchranu tonoucích osob."

Sgt. GanderNovofundlandští psi mají v americké armádě tradici - za občanské války byl novofundlandský pes maskotem 104.Ohaio-ské Pěchoty. Další potvrzený novofundlandský pes sloužil okolo roku 1854 - 1860 v důležité pevnosti Fort Jones v Kalifornii.

Jedním z nejslavnějších novofundlandských psů sloužících ve válce byl Gander (na obrázku). Tento pes sloužil v kanadské pěchotě v útvaru Kanadských Královských Střelců na ostrově Hong Kong v roce 1941 v hodnosti seržanta při ochraně ostrova před japonskou invazí. Jeho poslední akt hrdinství zachránil životy jeho spolubojovníkům, avšak zaplatil vlastním životem. Při japonském útoku dopadl blízko jednotky granát. Gander jej popadl a utíkal s ním pryč, granát bohužel explodoval. Za tento hrdinský čin byl po skoro 60 letech v roce 2000 vyznamenán Dickinovou Medailí (srovnatelnou s Viktoriiným Křížem).[Akt. známka: 2,75 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: Pavel Bradáč | Komentářů: 1 | Komentuj | počli informaci o článku kamarádoviVytisknout článek

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES