NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czSlavní NF

* Slavní novofundlandští psi 6.
Nejznámější chůva Nana

Vydáno dne 09. 05. 2006 (3562x)

Dnešní díl seriálu bude trochu jiný. Hrdinkou je novofundlandská fena, která jenom knižní a filmovou postavou a přesto je možná ze všech nejslavnější.

Její jméno je Nana z knihy J. M. Berrieho Nana a Peter Pan. Mnoho z vás tento příběh četlo, mnoho z vás ho vidělo v kině či televizi. Základem příběhu je, že žila/byla rodina tak chudá, že si místo lidské mohla dovolit jen psí chůvu. A tou byla Nana.

"Chůva, která se o děti starala, sice přesně nesplňovala jeho představy, ale lepší si dovolit nemohl. Byla to starostlivá opuštěná novofundlandská fena Nana, kterou Darlingovi našli v Kensingtonských zahradách a zaměstnali.

Ukázalo se, že Nana je pravý poklad. Na první pohled poznala, když byl některý z jejích svěřenců opravdu nemocný. A když paní Darlingová přivedla dětem neočekávaně návštěvu, měla Nana Michaela učesaného a svátečně oblečeného ještě dřív, než návštěva dorazila ke dveřím dětského pokoje." Tak začíná dobrodružství, které znovu a znovu vychází jako kniha a dnes i často na různých filmových nosičích.

Je to také asi jediný pes, jehož hrál ve filmu, pojmenovaném u nás "Hledání Země Nezemě", pes jiného plemene. Ač v původní knize byla Nana novofundlanďan, ve filmových zpracováních ji hráli psi jiných plemen.

Kniha prý byla napsána podle spisovatelových osobních zkušeností. My, kdo máme doma novofundlandské psy, tomu rádi uvěříme.

 [Akt. známka: 2,43 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: Pavel Bradáč | Komentářů: 3 | Komentuj | počli informaci o článku kamarádoviVytisknout článek

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES