NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czO akcích

* Jak bylo na vodě: Pasohlávky 2006

Vydáno dne 10. 05. 2006 (2797x)

Druhý květnový víkend proběhla další letošní výcviková akce, setkali jsme se v Pasohlávkách u Novomlýnské vodní nádrže. Tentokrát již šlo o mokrou část výcviku, proto si všichni přáli, aby letošní zima netrvala až do Silvestra, neboť na ledu se špatně plave.

Po příjezdu v sobotu jsme se nestihli ani pořádně ubytovat a hned jsme nastoupili k vodě. Přestože se výcviku účastnili především psi, kteří měli, až na vyjímky, buď hodně malé nebo vůbec žádné zkušenosti, většinou zadaný cvik zvládli a vysloužili si hodně velkou pochvalu. Byla radost pozorovat naše chlupáče, kterak se hrnou do vody někdy pro aport, někdy přitáhnout člun či prkno a to jen za pochvalu a pro radost páníčkovi. Vrcholem všeho cvičení byla projížďka ve člunu a skákání z člunu, kde šlo u většiny chlupatých šikulů o překonání strachu z něčeho neznámého. Už jen nastoupit do člunu, kymácejícího se na vlnách znamenalo poprvé hodně odvahy.

V sobotu večer jsme také cvičili suchou část výcviku, kde se na rozdíl od vody přesouvala spousta piškotů z kapes páníčků do žaludků našich chlupáčů. Každý večer po večeři proběhlo vyhodnocení proběhlého dne a v neděli dostali všichni čtyřnozí kamarádi krásný diplom. Tento víkend byl taky důkazem toho, že vodní práce mohou výtečně zvládat také jiná plemena než novofundlandský pes nebo landseer, neboť s námi cvičila argentinská doga a byla velmi šikovná.

V pondělí proběhla už jen odpočinková část výcviku a to na palubě parníku, který nás všechny provezl po Novomlýnské nádrži. No a po obědě jsme sice nechtěli, protože nám bylo v Pasohlávkách moc fajn, ale museli jsme se vrátit do svých domovů a tak nám nezbývá nic jiného, než se těšit na další vodu, tentokrát u Dalešické přehrady.

Psi přijeli pod Pálavu plavat přes pasohlávskou přehradu. Procvičovali přitahování potápějících plavců, potažmo plovoucích předmětů. Páníčkové pohladili pejsky, protože plavali perfektně pro potěšení páníčků. Procvičili plno případných příhod pro psí práce. Páníčků plavalo pouze pár, protože počasí přálo především plavání psů. Přítomní přihlížející povzbuzovali psy při plavání. Psi přeplavali přehradu pomocí přistaveného parníku, poté pilot parníku pořídil portrét psů, předpotopním přístrojem pro případné potomky. Pondělní poledne poznamenala příprava přepravy před psí příbytky.

Fotografie z této akce najdete ve Fotogalerii


[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: Čenda ml. | Komentářů: 4 | Komentuj | počli informaci o článku kamarádoviVytisknout článek

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES