NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czO akcích

* Všichni jsou už v Mexiku … aneb tomu se říká pohoda

Vydáno dne 23. 06. 2006 (3388x)

Minulý víkend jsme vyrazili v hojném počtu do Mexika … tedy do autokempu Mexiko v obci Olbramkostel na Znojemsku. Sjelo se tu asi 18 novofundlanďanů, landseer, výmarský ohař, leonberger, labrador a retriever (doufám, že jsem někoho nevynechala:-). Všichni měli jediný cíl - strávit příjemný víkend se svými psy (resp. páníčky) věnovaný vodnímu výcviku.

Myslím, že všem se záměr podařil. Tak pohodovou a dobře zorganizovanou akci jsem ještě nezažila. Jelikož mám ještě relativně mladého psa, který je hodně zvědavý a furt by někde běhal, očuchával fenky a něco prozkoumával, ale zase ne tak mladého, abych ho nechala na volno mezi ostatními fundláky - psy, jezdím vždy na akce trochu ve stresu a se staženým žaludkem, jestli něco neprovede, jestli se soustředí na výcvik apod. Proto jsem taky obvykle trochu nervózní, což přenáším na psa a ten svým chováním zpět na mě.

Tentokrát jsme byli oba v klidu. V kempu už při příjezdu panovala přátelská a uvolněná atmosféra - vždyť jsme se tu přece sjeli, abychom si to všichni společně užili. Postupně ze mě opadávalo napětí. Obzvláště, když nikdo neprotestoval, že se Artuš očichal a pozdravil s jeho psem či fenkou. Ti, kteří vědí o svých psech, že nejsou úplně kamarádští, si je hlídali a všichni ostatní byli v klidu. Během víkendu, tedy až na droboulilinké výjimky J, nedošlo k žádným konfliktům či zraněním a všichni se soustředili na práci.

Výcvik začal v sobotu v 9 ráno rozcvičkou v podobě pár aportů. Psi byli rozděleni do dvou skupin. Jednu vedl Pavel Bradáč a druhou Eva Rašovská, oba velmi zkušeně a odpovědně. Figuranty nám dělali Verunka, Honza, Čenda a Pepa a občas zaskočil i někdo jiný. Tímto všem děkujeme. Když se pejsci rozhýbali a po prvních aportech všichni došli "vyprázdnit", pustili jsme se do opravdové práce.

Během dopoledne a odpoledne jsme vyzkoušeli připlavat s bójkou k "tonoucímu", který se jí chytl a my ho vytáhli; doplavat k vysláblému surfaři a podat mu lano, za které ho páníček vytáhl na břeh; přitáhnout surfaře, který nám sám podal lano; projet se na člunu a vyskočit z něj do vody - tady jsme se někteří báli, ale všichni to nakonec zvládli, za což zaslouží obrovskou pochvalu (někteří se báli zprvu opravdu hodně a tak nechali páníčky běžet až do Znojma, aby se jim schovali J). Taky jsme si, nejprve v klidu na suchu, vyzkoušeli, co to obnáší ležet na surfovém prkně (díky milé asistenci Lenky Řezníkové). Později jsme si ověřili, zda na něm udržíme stabilitu i na vodě. Někteří krásně v leže a Artuš, protože je prostě zvědavý až na půdu po paničce a v leže by nic neviděl, také ve stoje.

Odpoledne také přijely děti z nedalekého Dětského domova, aby se koukly, jak pejsci cvičí. Také se postupně svezly na člunu a poté, co jim show předvedli i drsní motorkáři, odjížděly nadšeně domů s nevšedními zážitky.

Druhý den jsme si některé cviky opakovali a fixovali. Jelikož ale byli všichni z předešlého perného dne zdravě unaveni, byl už výcvik volnější a tempo si volili páníčci individuálně dle sil pejska.

Musím říct, že všichni cvičili velmi pěkně a až na drobné výjimky zvládli všichni udělat téměř všechny cviky, někteří i na poprvé. Nejmenší miminka Fibi a  Fabricius samozřejmě dle svých možností. Nejvíc mě ale překvapili dva pejsci z naší skupiny (jak cvičili pejsci z vedlejší skupiny neumím posoudit, protože jsem je neviděla), kteří už sice vypadají jak velcí psi, ale jsou také ještě prckové. Jsou to Alex - leonberger a Andráš - fundlák. Oběma jim je okolo půl roku, pokud se nepletu, a cvičili s naprostým přehledem a neuvěřitelnou disciplínou. Bylo vidět, že je to opravdu baví a že jsou vděční svým páníčkům, že jim takovou zábavu dopřejí. Gratuluji, "mládenci".

Během výcviku si všichni navzájem pomáhali, vysvětlovali a radili si, nikdo na nikoho nekřičel ani si nikdo nic nevyčítal, pochvalami a povzbuzováním se to jen hemžilo. A to je to nejlepší, co může být. V takové atmosféře ja radost dělat cokoliv, natož pak něco, co je pro naše pejsky tak milované - byt současně ve vodě i se svým páníčkem.

Takže, když víkend končil bylo nám (úmyslně říkám nám, protože jsem to nebyla jen já) líto, že se nemůžeme sjet takto častěji. Tedy, můžeme. Ale kdo by to také všechno připravoval. Zabere to spoustu práce a času bez jakékoliv náhrady. Tímto tedy ještě jednou a mnohokrát za všechny z naší výpravy děkujeme především Pavlovi a Evě, ale také všem ostatním, kteří přiložili ruku k dílu, za nádherný víkend. A těšíme se na další setkání.

Všechny zdraví Katka Štechová s maminkou a Artušem[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: různí | Komentářů: 3 | Komentuj | počli informaci o článku kamarádoviVytisknout článek

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES