NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czO akcích

* Výmarský ohař vodním záchranářem?

Vydáno dne 23. 06. 2006 (3821x)

Na tento víkend nás vzali sebou naši kamarádi Kačka Š. a její Artuš. Vzhledem k tomu, že jsem majitelkou uplně jiného typu plemene, tak jsem po pravdě ani nevěděla co od víkendu očekávat.

Jak od výcviku, tak od své fenky. Sice máme zvládnutou poslušnost a složených pár loveckých zkoušek, ale přeci jen, toto je uplně jiný typ výcviku s vrozené vlohy k "zachraňování" Kes rozhodně také nemá.

V sobotu se začalo cvičit hned od rána. Začínalo se aportem, o kterém jsem byla přesvědčená že je to jediný cvik, který Kes určitě splní. Byla jsem velmi mile překvapena, kolik "foundlanďáků" s nadšením a spolehlivě aportuje!

Dále se pokračovalo s cviky různého typu: přitažení surfového prkna ke břehu, záchrany "tonoucího", jízda na motorovém člunu, až po samotné vyskočení pejsků ze člunu ... prostě bylo toho opravdu hodně a bylo to velmi pestré. Jak pro pejsky, tak myslím i pro jejich páníčky.

Vzhledem k tomu, že jsem s Kes v minulosti absolovovala pár výcvikových táborů pro lovecká plemena, nabízí se mi možnost srovnání. Byla jsem velmi mile překvapena, jaká se v "Mexiku" sešla prima parta lidí a jak byli pejsci ze samotného výcviku nadšeni.

Většina z nich pracovala myslím s velkou snahou a chutí a výcvik byl pro ně hlavně velkou zábavou. Viděla jsem to ostatně i na své fence, která byla nadmíru spokojená :-)!

Myslím, že zde hraje velkou roli i fakt, že majitelé pejsků tuto "činnost" dělají hlavně pro radost a spokojenost pejsků, oproti loveckému výcviku, kde je nutné složit lovecké zkoušky k uchovnění psa. Tím se stává výcvik vlastně i povinností, což je někdy velmi znát jak na majitelích, tak na chuti do práce ze strany psů.

Osobně jsem si na tomto víkendu ještě více upevnila vztah a "kontakt" se svojí fenkou. Kes mě velmi mile překvapila, jak vesměs všechny cviky zvládla bez problémů, i když 99% jich dělala poprvé v životě.

Ráda bych tedy ještě jednou poděkovala pořadatelům - Pavlovi a Evě a také všem figurantům, bez kterých by to samozřejmě nešlo.

Přeji tedy "FOUNDLAND CZECHU" do budoucna hodně dalších vydařených setkání a ať vám pejsci a práce s nimi přináší nadále samou radost a úspěchy!
Odjížděla jsem s hezkým pocitem příjemně prožitého víkendu, který mě s Kes motivoval "jít dál" .....

Andrea + výmarka Carmen Noves (alias Kes :-)[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: různí | Komentářů: 3 | Komentuj | počli informaci o článku kamarádoviVytisknout článek

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES