NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czVychytávky

* Vychytávky pro fundláckou domácnost

Vydáno dne 16. 02. 2008 (3739x)

Začínáme nový seriál o pomůckách, řešeních, nápadech a vynálezech pro soužití s novofundlandským psem či psy. Tento seriál začínám na základě kladných ohlasů na předchozí články o péči o psa. Pokud máte nějaký nápad, neváhejte a podělte se.

Vychytávka, která mne dostala v poslední době je parní čistič. Každý z vás, kdo nemá psa na jenom na zahradě, ale i v domě či bytě, ví jak dokáže "lanolín", tuk ze srsti úporně zalézt. Mám na chodbě, kde je chladno a kde leží oba psi nejraději, zdrsněnou protiskluzovou dlažbu. Mastnota ze srsti, i když psy často koupeme, zalezlá do spár ztmavila podlahu o několik odstínů. Chemicky nešla dolů příliš dobře a stálo to spoustu námahy.

Nechci dělat reklamu na jedno konkrétní zařízení, spíše na princip a funkce.

Když se naskytla možnost vypůjčit si parní čistič, typ Ekolux 8000, neváhali jsme. Výsledek ještě předčil očekávání - podlaha jako nová, koberce mají zase barvy, a všechno zcela bez jakékoli chemie, pouze působením přehřáté páry. Mastnotu a špínu rozpustí a ta jde nádherně setřít.

Tento parní čistič umí i vyčistit odpady - víte sami co dovedou fundlácké chlupy, a pokud se slepí tak dokážou odpad i zcela ucpat... Prý se tímto zařízením dá čistit i zeď, nám se trochu loupala omítka. Skla vyčistí perfektně a snadno, vodní kámen odstranit neumí.

Přímo tento stojí okolo 30.000,- , najdete jej na http://www.luxforlife.cz/vyrobky.html
Existují ale verze od jiných výrobců za 2.000,- či 3.000,-, zadejte Parní čistič třeba na http://www.zbozi.cz/?q=parn%C3%AD+%C4%8Disti%C4%8D, o koupi jednoho vážně uvažuji, jde o stejný princip, podobné tlaky a kapacity. Budu častěji dolévat vodu, ale takové zařízení asi není na každodenní použití. Určitě by mělo mít zvlášť vyvíječ a šňůru a hadici také, několik nástavců (koncovek) - na podlahu, na dlažbu, na spáry, na odpady a další. Asi Mop H2O nebo Kachna z teleshopu nebudou to ideální.

Pokud máte nápad nebo problém, napište. 

Příště: jak udělat psí průchody mezi domem a zahradou, aby teplo neutíkalo
Potom: slinty a jak se bránit

 [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: Pavel Bradáč | Komentářů: 5 | Komentuj | počli informaci o článku kamarádoviVytisknout článek

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES