NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czČlánky

* Arturovy příhody 11.
bazény

Vydáno dne 10. 06. 2008 (2500x)

Artur měl vodu rád ve všech skupenstvích, jenom led ne, ten moc klouže. Přečtěte si dvě krátké letní príhody pro pobavení.

Nafukovací dětské bazénky jsou krajně nevhodná hračka pro novofundlanďana, to je celkem pochopitelné. Že se ale Arturovi podaří rekord ve vypoštění, to bu mne nikdy nenapadlo. Byli jsme u známých, kteří měli tehdy malé dítě a na chatě mu nafoukli a napustili bazének, takový ten dětský, se třemi kruhy a tenkou jednovrstvou podlážkou.

Sotva ho Artur uviděl a než jsem stačil zareagovat, už byl v bazénku. Zjistil, že hloubka 30 cm není dostatečná a rozhodl se bazének prohloubit. Přední tlapky jsou k tomu přece ideální. Roztržením dna bazénku v celé šířce během okamžiku změnil klidnou vodní plochu v tekoucí, byť jen krátce. A bazének jsme tehdy zaplatili.

U jiných známých měli také pro dítě bazén, tedy už ne bazének, ale větší dospělý skládací bazén. Takový ten o průměru asi tři metry a hloubce asi metr, se svislými stěnami. A nahoře na hladině nafukovací kruh, delfína a pár plovoucích hraček.

Dal jsem Arturovi misku s vodou s obligátním "vodička" a otočil jsem se k povídání s přáteli. Po chvilce jsem něco vytušil, kouknu kde je pes a uviděl jsem jen hlavu nad hladinou bazénu. Vyděsil jsem se že z bazénu s kolmými stěnami nedostane, a tedy že se utopí. Ale fundláci jsou nejen vodní, ale i velcí. Spokojeně stál zadníma tlapama na dně, předníma se opíral o okraj a koukal velmi nadšeně přes okraj ven s pohledem "to jsme to dobře vymysleli".[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: Pavel Bradáč | Komentářů: 3 | Komentuj | počli informaci o článku kamarádoviVytisknout článek

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES