NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czČlánky

* Nová autorka na těchto stránkách

Vydáno dne 25. 07. 2008 (2413x)

Kdo sledujete tyto stránky pravidelně jste si určitě všimli, že mnoho odborných odpovědí a názorů je od Inky. Dnes se krátce představuje lehce napínavým zážitkem s prvním fundlákem a v úterý bude první příběh.

Abyste věděli, kdo je INKA - veterinární technika, zemědělka zoo a poté reprodukce velkých zvířat a potažmo etologie - velkokapacitní chovy.

Jako dítě jsem byla přesvědčena, že jasně budu zvířátková paní doktorka, bohužel pouze zvířátková sestřička, protože dále páni nahoře nepovolili. Soužití se zvířaty je pro mne nutností, pro mého manžela vlastně taky - pokud chce být se mnou, musí žít se psem a neurčitým počtem koček. Vzhledem k tomu, že on ke zvířatům moc vztah neměl, začínali jsme s velššpringrem - podle něj měl být na dvoře - a momentálně jsme ve stadiu NF v posteli. Teda to kecám, Mimi po schodech které máme do podkroví nemůže, ale to jen poslední 3 roky, jinak se o tu postel hádali.

Prvního NF v životě jsem viděla jako dítě a moc jsem ho chtěla. Když dospěl manžel do stadia velký pes, jedno z plemen, o kterém uvažoval byl i NF. Nějakou vyšší mocí měli jednoho mladého krasavce v útulku a dalších pět let to byl náš souputník a ideální partner pro naše děti. Jeli jsme pro něj starou škodovkou 120 a dodnes se divím své " blbosti " - posadila jsem neznámého 55 kg psa mezi dvě malé děti a jeli jsme.
 
Byl naprosto ideální k dětem, jezdil s námi na lodi a s dětmi na putovní vodácké tábory, jen ty kočky kdyby nezakusoval. Když nás opustil, za týden jsme jeli pro štěně a již 10 let s námi žije Mimi, momentálně již slepý dědeček s občasnou energií mladíka. Povahu těchto miláčků díky tomu z útulku i druhému rozmazlenci a rozcapenci mám přečtenou.
 
Půl roku jsme měli lednici na gumycuk, pokud jsme chtěli ráno najít sýry a salámy. Hlavička naše chlupatá přesně odhalila útočiště těchto pochoutek a nebyla moc ho přesvědčit, že toto jídlo je naše a psi si lednici normálně neotvírají. Kdyby tak žili stejně dlouho jako my.


Související články:
Mimiho příhody 6. Pes je jednou štěnětem... (25.07.2009)
Mimiho příhody 5. (06.02.2009)
Mimiho příhody 4. (08.12.2008)
Mimiho příhody 3. (01.09.2008)
Mimiho příhody 2. (14.08.2008)
Mimiho příhody 1. (29.07.2008)

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: Inka | Komentářů: 4 | Komentuj | počli informaci o článku kamarádoviVytisknout článek

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES