NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czČlánky

* Mimiho příhody 3.

Vydáno dne 01. 09. 2008 (2345x)

Ty ranní procházky jsou tak idylické, že si člověk vzpomene na různé chvilky. Dneska kupodivu přišla na přetřes Láska....

Kormidlování slepého postaršího leč mamutího foundláka je samo o sobě zážitek, ovšem pokud chytne stopu fenky, okamžitě ohluchne a to moje „opatrně, pozor, auto, spadneš tam„ to prostě neslyší. Takže to občas končí pěknou hrčou do hlavy, ale už přece jenom nenabírá rychlost, na to mu nožky, plíce a srdíčko nestačí. Ale když byl v plné síle…..

Já nevím, jak ostatní, ale naše Mimi objevilo ŽENU asi tak mezi 4 – 5 rokem, v době, kdy mělo v zimě metrák a tahat ho od nějaké té stopy bylo nadlidské. Alespoň tedy za tou lákavou vůní většinou nešlo a jenom jedenkrát uteklo. Ovšem to stálo zato.

Bylo to takhle o vánocích, nádherně napadl sníh a já již za tmy – ve čtyři odpoledne – šla na procházku. Vzhledem k tomu, že mne nikdy neopouští, propadla jsem plánování návštěv a potažmo silvestrovské žranice a najednou kolem mne jen tma a bílo a milé Mimi nikde. Chvíli jsem si vyřvávala hlasivky a potom jsem se vydala domů pro posily. Každý si vybral jeden směr a já se vracela tam, kde zmizel.

Najednou se ke mně přiřítil, celý šťastný, že mne vidí a za ním značně otrávený pán s goldenretrívřicí. Bylo mi trapně, omlouvala jsem se seč to šlo. Pochopitelně jsem pánovi nemohla říct, že s hárající fenou se nechodí na dlouhé procházky aby si všichni ti ometáci přišli na své.

Asi za měsíc sedím u holiče a kamarádka holička mi povídá: “Tak jsme byli na Silvestra u známých (páníčků té krasavice) a pán domu tam dával do placu historku o tom, jak ho napadl váš Boban. On chránil svoji fenku před zprzněním a tak Bob skočil na záda jemu. Všichni se hrozně bavili„ – no bodejť ne, když naše Mimi je prakticky nepřehlédnutelné a zná ho celý náš městýsek.

Tak jsem jen byla ráda, že jsem to nevěděla hned při akci, to bych se asi hanbou propadla. Dodnes teda nevím, jak se ubránil a přesvědčil Mimouše, aby zanechal svých snah a raději to snad ani už nechci vědět.

Nějak v poslední době víc a víc propadám strachu z jeho stárnutí a tak jsem docela ráda, když si vzpomenu na jeho bohatýrské činy.

Hezký den


Související články:
Mimiho příhody 6. Pes je jednou štěnětem... (25.07.2009)
Mimiho příhody 5. (06.02.2009)
Mimiho příhody 4. (08.12.2008)
Mimiho příhody 2. (14.08.2008)
Mimiho příhody 1. (29.07.2008)
Nová autorka na těchto stránkách (25.07.2008)

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: Inka | Komentářů: 6 | Komentuj | počli informaci o článku kamarádoviVytisknout článek

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES