NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czVychytávky

* Manipulace s Novofoundlandským psem

Vydáno dne 21. 09. 2008 (3507x)

Novofundlanďan je velký a těžký pes, a tedy není jednoduché jej někdy dostat tam kam potřebujete (a nebo také odněkud...).

V jednom ze starších článků vzpomíná Sašenka, jak museli Montyho nakládat do kabiny ve skoro dvoumetrové výši zde, a určitě jste také museli nekdy pejska dostat na místo, kam nechtěl. "Nesení a předání psa" je také cvik v některých zkušebních řádech pro záchranářské psy, Grif to také na zkouškách úspěšně absolvoval.

Tak tedy: novofundlandského psa nosíme v jedné osobě tak, že jednu ruku máme zpředu mezi předníma tlapkama a druhou rukou vezmeme zezadu zvrchu postupně ocas a zadní tlapky tak, že je složíme pod psa (viz video, těžko se to popisuje).

Ve dvou osobách to děláme podobně, vždy druhá ruka každé osoby je pod psem a není potřeba dávat ruku mezi přední nohy - pokud mám jednu ruku před a jednu za předníma nohama, je uchopení dostatečně bezpečné.

Nikdy nezvedejte novofundlanďana za slabiny, není to bezpečné, můžete mu poškodit vnitřní orgány. Také při převalování psa (zejména v narkóze) jej přetáčejte přes břicho a nikdy ne přes záda, hrozí torze žaludku.

Pokud jdete k veterináři a očekává vás narkóza, vezměte sebou nějakou vhodnou deku. Nést psa v narkóze je těžké, není ho za co chytit, deka či alespoň prostěradlo je významnou pomocí.

K manipulaci vlastně patří i chůze na vodítku. Arnie tahal jako štěně k nesnesení a díky vysoké vzrušivosti často tahá i dnes. A rada: vodítko typu Halti - jedním prstem ovládnete i neposlusneho psa. Máme je v shopu (shop.kynolog.cz) a pro NF je vhodná velikost 4 (5 byla Arniemu velká), nebo je možnost vyrobit takové jaké měl Arnie v ZOO - když se kamarádil s koníkem

Je to jednoduchá konstrukce ze dvou pevných šňůrek, které jedním koncem připevníte na obojek, podvlečete pod přední nohy a protáhnete očkem na obojku - tím, za který jsou přivázané konce. Při zatažení roztáhnou šňůrky psíkovi přední nohy a okamžitě pochopí, že tahání je špatně.

Na minivideu je trochu vidět tento "halti": zde

Na videu zde můžete vidět jak je Arnie divoký

Postroj proti táhnutí koupíte pod názvem: Easy Walk - postroj proti táhnutí

Ohlávku Halti, která má jiný princip, ale funguje stejně dobře zakoupíte pod názvem Vodítko proti táhnutí Mastercontrol spec.

 [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: Pavel Bradáč | Komentářů: 5 | Komentuj | počli informaci o článku kamarádoviVytisknout článek

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES