NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czArturovy příhody

* Arturovy příhody 13.
motivace

Vydáno dne 07. 10. 2008 (2690x)

U komentářů k článku o podávání léků jsem si vzpomněl na dvě příhody s veterinářem, které svědčí také o výborné paměti fundláků.

Obě se týkaly tehdy našeho "dvorního" veterináře, MVDr. Beneše, který Arturovi v pů roce zachránil život, když měl těžkou střevní virózu a nesnažil se najít složitosti. Prostě ho léčil, a vyléčil asi za osm hodin, když se o to předtím marně snažily šest týdnů (!) neúspěšně dva jiní veterináři, jeden (vlastně jedna) i Vysoké školy veterinární v Brně (v roce 1993).

Ale o tom jsem nechtěl psát. Příhoda je o motivaci. Artur díky zkušenostem s veterináři se dokázal schovat - Beneše tehdy u nás doma (ještě neměl ambulanci) nadšeně vítal, ovšem pouze do chvíle, než klaply zámky u kufru. Nikdy jsem nepochopil, jak se dokáže 48 kg velký pes schovat v malém jednopokojovém bytě - ale opravdu se mu to vždy podařílo

A pak jsem k platbě za ošetření přidal několik pálivých slovenských (spíše maďarskýc) klobásek, a tak si pan doktor raději pořídil vlastní ambulanci, aby mu klienti nedávali pozornosti, které se nedají sníst.

Jednou jsem získal pocit, že Artur nechodí k doktorovi rád, a protože jsme chodili často, rozhodl jsem se to změnit. Dvě hrsti oblíbených dobrůtek je silná motivace - možná až příliš.

A tak, když jsme šli příště, tak jsem do ambulance doslova vletěl, visíce za Arturem, který se těšil na novou "dávku". A kdo znáte jak tam okolí vypadá víte, že před ambulancí je několik velkých keřů růží, což Artur nevzal v potaz, takže jsem byl nejen přivlečen, ale i slušně oškubán.[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: Pavel Bradáč | Komentářů: 5 | Komentuj | počli informaci o článku kamarádoviVytisknout článek

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES