NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czO plemeni

* Fundlácké instinkty a inteligence 3.
výchova štěňat

Vydáno dne 12. 11. 2008 (3135x)

Od té doby, co máme doma místo jednoho psa smečku, mám možnost pozorovat vztahy, které by mne jinak nenapadly. Tenhle příběh je o tom, jak má Grif Arnieho rád a jak to nechce dát najevo.

Příběh je z doby, kdy bylo Arniemu asi 7 měsíců a Grifovi šest let.

Grif považoval Arnieho za vetřelce ve smečce docela dlouho. Byl uražený, první týden dokonce vyplivoval z uraženosti salám a když malý pes vstoupil do místnosti, tak se ostentativně díval do stropu.

Tolik pro ilustraci, jak to bylo ze začátku.

Přijeli jsme večer na vodní akci do Holic do kempu, a jak jsme vybalovali, tak aby psi nezavazeli, dostali každý jednu prasečí nožičku. Dáváme je syrové, je to lepší, z vařených si psí tělo nevezme tolik potřebný kolagen a želatinu na klouby.

Arnie si svoji nožku spokojeně chroupal a Grif nic. Seděl, koukal, až jsme začali mít dojem, že mu není dobře. Malý pes zatím svou nožičku dochroupal a o tu Grifovu nejevil zájem. A tak mu dal Grif výrazně najevo, že se ji nesmí ani dotknout. Štěkáním, vrčením, všelijak.

Tak tedy Arnie pochopil, že by se o ni měl zajímat, když si ji velký pes tak hájí. A to si Grif nenechal líbit, několikrát dal Arniemu jasně najevo, že to tedy ne. A až Arnie pochopil, tak se Grif od nožičky odešel vyčůrat a nechal ji Arniemu "nenápadně" napospas.

A tak Grif, aniž by ztratil hrdost a vůdcovství smečky, velmi elegantně dal malému psovi dárek. Psi dokážou překvapit a většinou v dobrém, fundláci dvojnásob.[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: Pavel Bradáč | Komentářů: 5 | Komentuj | počli informaci o článku kamarádoviVytisknout článek

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES