NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czČlánky

* Příběh od čtenářky

Vydáno dne 04. 12. 2008 (2590x)

Dobrý den, ráda bych se s Vámi podělila o nepříjemný zážitek, který se udál minulou sobotu v Plzni našemu známému. Tento náš známý sice nevlastní novofundlanďana, ale zlatého retrívra, přesto si nejsem jistá, zda by se to samé nemohlo stát kterémukoli majiteli "nehlídacího" plemene psa.

Pes bývá v nepřítomnosti rodiny volně na zahradě - kotec s boudou má otevřený. Minulou sobotu taktéž všichni někam odjeli, a pes byl na zahradě sám. Najednou se začal okolo zahrady a u vrat potulovat úplně neznámý muž, na kterého ovšem jinak téměř neštěkající pes štěkal přímo zuřivě. Celé to bylo tak nezvyklé a hlasité, že si toho všimla i sousedka našeho známého, a začla muže pozorovat.

Prohlížel si zahradu, evidentně sledoval, jestli je někdo doma a kudy by se tam nejlépe dostal, ale bylo jasné, že jeho hlavním cílem je samotný pes. Jen pro vysvětlení - tento pes není žádný vyhlášený šampion všech šampionů, který by pro své celosvětové výstavní úspěchy stál někomu za to, aby ho ukradl jako známý diamant z výlohy v klenotnictví.

Sousedce to nedalo, za mužem vyrazila, a zeptala se ho, co tam hledá. Muž jí začal vysvětlovat, že je domluvený s majitelem domu, že si jde pro toho psa, že ho kupuje za 200.000,- Kč - vše zcela přesvědčivě.

Sousedka ale věděla, že to nemůže být pravda - pes je opravdovým miláčkem celé rodiny. Proto raději našemu známému zavolala a všechno mu řekla. Ten byl na místě cca do 10 minut, ale po muži už nebylo ani památky.

Od toho dne psa volně na zahradě nechávají jen pokud jsou doma - když všihni odcházej, psa zavírají. Úplně mi - jako majitelce novofundlanďanky - zatrnulo. To, že naše fenka není žádný hlídač, ví už každý, kdo kolem našeho plotu chodí, tím spíš to ví ten, kdo si své případné "psí oběti" vybírá. Radši ani nedomýšlím dál, co s nimi pak udělá.

Ještě nikdy jsem se s naší fenkou nedostala do situace, kdy by event. mohla projevit snahu chránit sebe nebo svojí smečku, takže nevím, jak by se zachovala. Obávám se ale, že s nějakým pamlskem by se každému povedlo obalamutit ji. Nenecháváme jí tedy také volně, pokud nejsme doma, a já jen doufám, že se nám tohle nikdy nestane.

Nevím, jestli by se to stát mohlo, nebo ne, v každém případě mi to přišlo tak hrozné, že jsem se rozhodla Vám o tom napsat.

S pozdravem J. Suchá


[Akt. známka: 2,25 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: různí | Komentářů: 9 | Komentuj | počli informaci o článku kamarádoviVytisknout článek

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES