NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czFundlák v nouzi

* Jak jsme zachraňovali NF psa

Vydáno dne 17. 09. 2009 (6381x)

Musím se s vámi podělit o zážitek, který mi přijde trochu pořád trochu neuvěřitelný. Nikdy by mě nenapadlo, že najdu v aukci na Aukru novofundlandského psa s průkazem původu!

A tak jsem to začal řešit. Přečtěte si, jak se celý případ postupně vyvíjel.

Na aukčním serveru Aukro.cz jsem objevil nabídku na NF fenku v tomto znění:

Úžasná roční fenka s PP: NOVOFUNDLANDSKÝ PES !!!!!
Z vážných rodinných důvodů jsme nuceni prodat naší fenku, miláčka rodiny, do velmi dobrých rukou, k lidem s velkým srdcem, se zahradou a láskou k tomuto plemeni. Jedná se o roční fenku Novofundlandského psa s PP, barva černá, byla vybírána jako první z celého vrhu, má úžasný rodokmen, je nádherně stavěná, plně zdravá, mohutná, povahově strašně hodná a přátelská, s každým je hned kamarád, vhodná k dětem, miluje děti, je to velikáááánskéééééé zlatíčko, plně jsem jí důvěřovala a důvěřuji, je to to nejzlatější plemeno, jaké jsem kdy poznala. Krmena kvalitními granulemi, ze všeho nejvíc miluje Puffins pro velké psy---vřele doporučuji, pak jí chutnala K9 a Royal Canin. Spapá 1 kg granulí denně. Mimo to papá úplně vše, co se jí dá---rohlíky, chleba, brambory, maso....naprosto cokoliv, není vybíravá.
Vyzvednout si jí můžete ihned po skončení aukce. Jako štěně stála 15 000,- I s Bárou obdržíte její rodokmen - PP, očkovací průkaz, kupní smlouvu. K vyzvednutí je v Českých Budějovicích. Případné dotazy zodpovím po emailu. Je zvyklá být volně na zahradě, domů se jí nechce, nemá ráda, když je kdekoliv zavřená, to smutní. Nejradši je v kontaktu s člověkem, je strašně milá a hodná, umí jen ty nejzákladnější povely, je velmi chytrá, rozumí, je třeba poslušnost dopilovat, my jí do ničeho nenutili, vše pochopila sama, venku chodí bez vodítka v přírodě, u silnic doporučujeme vodítko, na něm také umí, rozumí: Jdi domů, pocem, sedni. Více si jí budete muset naučit sami :) Nám to stačilo. Přeji příjemnou aukci, prosím, přihazujte jen ti, co jí můžete dát láskyplný domov !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Navždy !!!!!!!!!

Poznámka: Barča je zvyklá na pejsky, naopak je šťastná, když má kolem sebe nějaké zvířátko, či pejska :)

Napsal jsem tedy nabizejíci krátký dotaz na "předmět v aukci" (tak se to fakt jmenuje :-) ve znění:

Dobrý den, můžete mi pls napsat po jakých rodičích je Bára a ze které chovatelské stanice? Děkuji.

a odpověď byla

Krásný den,
Bára, vlastním jménem Admired Girl Black Perle, ještě nehárala, čekáme toto každou chvíli. Její otec je King of Helluland The Deep Blue, český šampion a slovenský šampion krásy, champion Polska. Matka je Reggie Triladé. Zajímavostí je, že otcovo otec byl tricolor. Bára je narozena 5.7.2008, je chipovaná.
Museli jsme se přestěhovat do bytu, Bára je proto u mužovo rodičů na zahradě, v bytě se velmi trápí a hledám jí nový skvělý domov, kde už najde stálý domov plný lásky.
Říkáme jí tedy Bára.

Vím, že běžný postup v tomto případě je nabídnou štěně zpět chovateli a myslím si, že dnes už je normální uzavírat dobré kupní smlouvy. Když jsme Katce zařizovali prodej do Rakouska, měla smlouva asi 17 stránek! a tento postup (tedy vrácení štěněte) by měl být ošetřen ve smlouvě i lidsky. Se všemi chovateli mých psů dodnes udržuji občasné vztahy, s některými i nadstandardní.

A tak mi to nedalo a poslal jsem i krátkou informaci chovatelce. Volala během snad několika minut, velmi překvapená a udivená, jak se mohlo její štěně ocitnout na aukci na Aukru! Domluvili jsme se na tom, že v případě potřeby jí štěně vydražím a ona si ho převezme, pokud by se nedomluvila s nabízející.

Chovatelka byla nejvíc překvapená asi z toho, že ač má ve smlouvě na prodej štěněte dohodnuté předkupní právo, toto roční štěně už mělo druhého majitele, nebylo tedy u toho, komu ho prodala, ale u někoho dalšího.

Používala slova jako "trestní oznámení", a zřejmě i směrem k nabízející majitelce, protože mi zavolala ještě večer, že je problém vyřešen, dohodla se s prodávající a štěně si odvezla.

Takže nakonec vše dobře dopadlo, držme Báře palce ať najde ty správné majitele, se kterými už bude napořád a kterým i velmi nešťastné okolnosti. Fundlák má velmi dobrou dlouhodobou paměť, (Bongo si na mne vzpomněl po asi 7 letech co jsme se neviděli) a tedy každé takové trauma na něm zanechává stopy.

Odkaz na aukci (bude fungovat pouze do zaarchivování aukce) http://www.aukro.cz/show_item.php?item=739364006 a pár fotek (kliknutím zvětšíte)

A poučení:
- pro chovatele - mít dobrou smlouvu s předkupním právem a dalšími podmínkami je důležité, taková situace může velmi poškodit dobré jméno chovatelské stanice a tedy zhoršit prodejnost štěňat
- chovatel by si měl prověřit, komu štěně dává a do jakých podmínek se dostane - což se zde asi stalo, ale někdy se někdo umí tvářit jako "pejskomil" a realita je jiná
- pro majitele - taková situace se může stát komukoli, ale nejdřív nabídněte psa chovateli, poradí vám, případně řešte přes klub, obvykle ví o možnostech a poptávce
- pro všechny - velmi si rozmyslete pořízení fundláka, má vyšší nároky než běžná plemena, ale o to víc dokáže svému majiteli dát - a ještě - NF pes v bytě rozhodně netrpí, pokud má dostatek pohybu a venčení nejméně 2x denně, daleko více trpí vyloučením ze smečky na zahradě či v (!) kotci.

Názvosloví (všichni vědí že):
- "chovatel" je ten, jehož fenka přivede na svět štěňata
- "majitel" je ten, kdo vlastní psa a měl by být zapsán v plemenné knize a v průkazu původu
- "chovatelská stanice" je chráněný název, který vlastní chovatel a který nesou ve jméně všechna jeho štěňata.


[Akt. známka: 2,83 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: Pavel Bradáč | Komentářů: 37 | Komentuj | počli informaci o článku kamarádoviVytisknout článek

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES